Recenze

3. března 2007 v 11:38 | budweiser_cze |  AmericasArmy

Informace o hře AAO


Hra America's Army je takzvaná střílečka z prvního pohledu, vsazena do moderní doby, tudíž zapomeňte na nějaké Call of Duty, Medal of Honor, Unrealy či jiné hry z prostředí 2.světové války a futuristické budoucnosti. Hra se dá hrát jen on-line, a mimo tréninků (i tak musíte mít připojení jinak se dál než na první střelby nedostanete) jiné singl mise nejsou. Jedná se o vyloženě týmovou hru, ve které má tzv. vlk samotář minimální šanci na úspešné zakončení mise. Jelikož jsem ještě neměl možnost projít všechny mise, bude zde napsáný jen stručný popis hry a moje postřehy. Toto info píšu proto, že jsem zjistil, že CZ hráčů hrající tuto hru je hodně ale hodně málo. Samozřejmě, že nemá cenu kohokoliv nutit a přesvědčovat aby opustil svojí oblíbenou hru a začal hrát AA, cílem tohoto infa je hráče alespoň trochu přesvědčit aby zauvažovali o její stažení a vyzkoušení vždyť je zadarmo!!

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY


Hmm… tak teď bych asi měl napsat co je uvedeno na officiálním webu, ale neudělám tak, jelikož tyto údaje byvají vždy trochu zkreslené tudíž zde uvedu sestavu jednoho z našich hráču na které hra běží. Takže bednu na který byste si měli AA zahrát sice ze sníženými detaily a osekanými textury, by měla obsahovat v sobě toto

Procesor P3 800MHz
Ram 256 MB
Grafika : Nějaká ta GF 2 a víc
Pevné připojení k internetu (prý se dá hrát i přes tel.modem ale to nevím, nezkoušel jsem to)

STAŽENÍ


Asi první otázka každého potenciálního hráče je, kde to seženu, kde se to dá stáhnout a hlavně ať je to zadarmo. S radostí vám můžu oznámit, že hra je ke stažení skoro na všech herních servrech, tím pádem i unás nejznámějším GameZone, a pokavaď by tam nebyla, nebo chcete sosat trochu rychleji stačí se jen podívat na officiální stránky AA (odkaz najdete na našich stránkách (tlačítko s názvem Official server), kde najdete nespočet odkazů na servery, jak pro stažení poslední verze hry, tak posledních updatů . Asi si řeknete, tak to je pěkná blbost, nikdo nedá plnou verzi na net jen tak a nebude chtít za to ani korunu…..NENÍ… tato hra je produktem americké armády a měla či snad slouží jako jedem z prvků pro získání nových rekrutů a jak se říká: Kdo chce kam pomožme mu tam :) . Soubor pro instalaci má velikost cca 650MB, ale ta chvilka strpení za to stoji, já jsem osobně sosal ze stránek nVidia předem doporučuju až druhý odkaz, je rychlejši a asi míň zatíženější.

INSTALACE


No nevím co zde psát pokavaď nejste maximální lamy-lampy-lampioni či žampioni tak byste to měli zvládnout a kdo to nezvládne ať raději nic nehraje a jde se koukat na televizi :)….snad jen stojí za zmínku (pro úplné začátečníky) že vám instalace nabídne i klienta pro herní server GameSpy (což vřele doporučuju) cca 5MB a klienta pro vyhledávání hráčů cca 28MB (zaleží na vás jestli jestě budete nějakou tu chvilku čekat, není nutný ke hraní) k oběma programům je nutný přístup na internet, tudíž počítejte , že ty MB co jsem uvedl budete muset stáhnout.

SPUŠTĚNÍ A MENU


Zase si myslím, že zde není co dodat, nastavte si klávesnici a grafiku v options, trochu si prohlídněte kde co je a hurá do hraní , češtinu na AA nehledejte, není a pochybuji , že kdy bude, leda by se našel nadšenec co by hru přeložil a tím se stal jedním z nejslavnějších v komunitě hráčů AA.

ŽAČÍNÁME HRÁT


Tak a je to tady chci hrát a nevím jak co stím?
Tak jako úplně první věc kterou musíte udělat je vytvořit si účet na officiálním serveru AA, není zapotřebí cokoliv hledat hned v první záložce v menu hry je nabídka vytvořit účet stačí kliknout a hra vás hned spojí se servrem, tam již postupujete jako všude jinde když něco zakládáte, zvolíte si nick napíšete e-mailovou adresu, pár drobností z jaké jste země a počkáte si na e-mail, kam vám přijde heslo k loginu, na tento vytvořený účet se vám zapisuje jakými tréniky jste prošli, jaké mapy ste již hráli a také body, které pak slouží k získaní vyšších honorů.

Mám vytvořený účet a stejně mě to nepustí do hry na netu co stím? Po vytvoření loginu (účtu) je zaptřebí udělat základní trénink, abyste si mohli zahrát na internetu. Při každém spuštěním je dobré se přihlásit ke svému účtu, aby si herní klient o vás nahrál veškeré informace, nemusíte ale proto vyskakovat ze hry a lézt na stránky AA to by vám bylo k ničemu, vše se děje ve hře a trvá to pár vteřin, pokavaď si zatrhnete pamatovat heslo a jméno.

TRÉNINK


Jak jsem již psal, je zapotřebí projít alespoň základním tréninkem, aby jste se mohli pustit do samotného hraní. Systém je udělán tak, že vše postupuje popořádku, tudíž pokavaď nemáte dokončený první trenal tak vás to do dalšího nepustí atd. Nebudu zde psát co kde máte dělat a kudy vede cesta a to z jednoho prostého důvodu, ten trénik neděláte pro nic za nic, a abych řekl pravdu, nejednou jsem proklínal sám sebe kdy sem ve hře dostal M16 s granátometem a já si rychle nedokázal vzpomenout, kdeže se ten gránátomet zapíná, nehledě na to že trénink není zas tak složitý aby se nedal udělat, aspoň ten základní. Tak jen stručně co vás čeká a nemine…nejdřív si zastřílíte z klasické M16, u tohoto tréninku bych chtěl jen poznamenat, že povaď budete chtít ve hře používat snipu a to hned od začátku a ne čekat až si ji budete moct vzít od padlého nepřítele či spolubojovníka, je zapotřebí nastřílet 36 zásahů ze 40 ran a to, aniž by vám utekl jediný terč, když se vám toto povede, otevře se vám speciální trénink pro snipery kde budete cvičit střelbu se snipou. Pak tu jsou takové běžné "banality" jako běh přes překážkovou dráhu, házení granátů, seskok padákem, střelba ze zbrání které používá americká armáda, likvidace figurín ala teroristi ve vymezeném objektu, a nekonečně dlouhý a nudný trenal na medica, tento se skládá ze dvou částí a to teoretické a praktické, u teorie asi upadnete do bezvědomí, protože tam nejdřív musíte projít školením čož je opravdu opruz a neuvěřitelně dlouhý, které zakončíte testy, při dělání těchto tréninků doporučuji navařit kafe, naplánovat vycházku ze psem, opravit něco v domácnosti atd je jasné že pokavaď neovládáte plynule angličtinu a při výkladu se věnujete činnostem které jsem vám předtím doporučil nemáte šanci testy napsat, pro vám doporučuju navštívit stránky klanu AA K1K (odkaz najdete v links) kde jsou výsledky testů napsané. To samé když se rozhodnete pro trénink Special Force. Tady stojí za zmínku, že praktická část u SF je těžká a opravdu vám bude nějakou chvilku trvat než najdete tu správnou cestu z bodu 0 do A, A do B a B do C. Uf je toho docela dost ne? Tak se tím prosím nenechte odradit, mnoho potenciálních hráčů přestane hrát tuto hru kvůli právě zmiňovaným tréninkům se slovy to je blbost…není opravdu věřte mi, protože když podstoupíte výše uvedené body, začne teprve to pravé bojové peklo, u kterého vydržíte spousta hodin za vidinou vyššího honoru a zdokonalování technik a postupu na každé mapě.

HERNÍ SYSTÉM


Jak jsem již psal AA je vyloženě týmovou hrou a vlky samotáře nic moc. Americká armáda se jednou ukázala a opravdu vydala něco čemuž se ani nechce věřit, spousta lidí by si mohla myslet, že když je hra zdarma a vydaná touhle institucí stojí za prd, ale opak je pravdou a trochu vám nastíním proč

Strany:


Ve hře si vždy budete moct zvolit za jakou stranu budete hrát a to buď za obránce nebo utočníky, ať hrajete za to či ono vždy sami sebe uvidíte jako vojáky US ARMY a druhou stranu jako teroristy, je to prý uděláno schválně, asi kvůli tomu, že v USA teroristy moc v lásce nemají a nikdo by přece nechtěl hrát za tu havěť co jim zbourala ty dva baráky. Jednoduše a jasně vždycky jste vojáci US Army.

Team:


Práce v týmu je alfa a omega celé hry, můžete mít sebevětší honor, střílet jak bůh a intuici mága, ale když proti vám jdou dva sehraní hráči šance na přežití je minimální, zapomeňte na nějaké nesmyslné střílení s tím že to nějak dopadne, není to hra typu Medal of Honor kdy do sebe dva protihráči sypou jeden zásobník za druhým a jeden čeká kdy ten druhý konečně padne aby sebral lékarnu a dobyl si 50 HP, tady to nejde, opravdu se autoři snažili nasimulovat realitu takže jedna pořádně mířená rána a máte to zasebou, to samé platí i když se potkáte s nepřítelem tváří v tvář a začnete si vyřizovat účty na blízko, často se stane že nepřežije ani jeden a když jeden přežije žádná lékarna z nepřítele nevyskočí proste si musíte zavolat medica (velice důležitá osoba v týmu , měla by být co nejvíce chráněná) který vás ošetří ale nikdy vám nevrátí zdraví na 100%, pokavaď vám ho zabijí máte smůlu, buď zranění není tak vážně a dožijete se konce mise v horším případě prostě vykrvácíte a půjdete do kytek. Taky nepočítejte s tím, že když už nějakou tu kulku schytáte budete stejně rychlí jako na začátku to ani náhodou dle velikosti vašeho zranění se mění i vaše pohybové schopnosti. Ještě se vrátím k týmové práci a komunikaci v týmu, která je velice důležitá, jelikož jsou uniformy obou protistran hodně podobné a hlavně se liší tím že ti druzí mají kukly, je téměř nemožné zjistit kdo že to proti vám na delší vzdálenost stojí, vetšinou to zjistíte po prvním výstřelu a to už je pozdě, v lepším případě spoluhráče jen zraníte v horším zabijete, ať tak nebo tak přijdete o těžce nahrané body a to vyloženě brutálním způsobem např. zabijete protihráče dostanete +10 bodů, postřelíte spoluhráče dostanete -120 bodů, když budete vytrvalí se střílením do vlastních řad půjdete do basy a vezmou vám jeden honor (1000 bodů) takže kaziči her co střílejí do svých řad brzy končí a nemůžou se dostat do hry, protože každá hra má jinou min výšku honoru. Rád bych ještě upozornil , že ani cheateri tu nemají lehkou pozici protože 99% serverů vyžaduje mít zaplý anticheats tak si ho nezapomeňte zapnout!! Jinak se do hry nedostanete. No jsem se nějak rozepsal že sem zapoměl na tu týmovou práci :) takže ve stručnosti, ve hře se dorozumíváte několika způsoby, buď klasicky vysílačkou, šeptáním, výkřikem nebo posuňky, je to sice hezká věc ale zapomeňte na ní, toto využijete pokavaď jdete hrát sólo s hráči co neznáte, jinak si nainstalujte TS2 přihlašte se do nějakého klanu třeba k nám :) a s komunikací nemáte problém. Pozice v týmu jsou rozděleny do několika sekcí a funkcí, je zde hlavní velitel a podle velikosti map nebo počtu úkolu pod-velitelé, kde každý z nich má na starost svojí skupinu, takže je důležité si předem říct do které skupiny který hráč půjde a co bude mít ona skupina za úkol. Velice zde záleží také na rychlosti přesnosti, kdy jedna skupina obsadí strategický bod a ten drží zatímco druhá skupina plní zadaný úkol, takže stačí aby jeden ze skupiny zazmatkoval nedostal se na určené místo v učený čas a musí se začít improvizovat, opravdu není problém nahrát několik honorů za hodinu ale jak ríkám záleží na týmu. Hlavně komunikujte mezi sebou hlaste svoje pozice jinak se postřílíte navzájem a honor vám bude ubývat a moc si hry neužijete.

MISE


Myslím že je zde tolik misí, že si každý vybere tu svoji oblíbenou, můžete se válet v kanalizaci tunelu,chránit radiostanici na rozlehlé poušti, chránit VIP osoby, v noci osvobozovat zajatce z tábora nebo dobýt farmu či zajistit určená místa, ve hře vám vypomáhá sposta udělátek jako dalekohledy, kouřové a oslepující granáty, optika na noční vidění atd. prostě se stáváte pravým virtuálním americkým vojákem či členem speciálních jednotek se vším všudy.

ZÁVĚR


Pokaváď jste vydrželi číst až jsem přelouskali všechny pravopisné chyby + šílený sloh a v duchu si říkáte, že by nebylo špatný to zkusit neváhejte a jděte do toho, jestliže budete mít jakýkoliv dotaz ohledně hry nebudete si s něčím vědět rady, klidně nás kontaktujte pokavaď to bude v našich silách budeme se snažit vám pomoct. Hráčů hrající AA je v ČR velice málo, asi je to způsobeno tím, že hra je zdarma, tuďíž na ní nikdo nedělá reklamní kampaně málo kdo oní ví, z tohoto důvodu i vzniklo toto info o hře, chceme aby se hráčská komunita rozšířila a AA se dostalo do povědomí lidí hrající on-line hry.

Převzato z webu www.pixelwarriors.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.