Pěstování marihuany

7. března 2007 v 16:24 | budweiser_cze |  Marihuana
Jak se pěstuje marihuana (Konopí)

Za prvé je nutno říci, že ilegálně. Nepěstujte trávu!
Je to nebezpečné pro náš stát, vaše spoluobčany, vaše zdraví a světový mír.
Napomáháte tím drogovým mafiím, snižujete hrubý národní produkt.
Pěstujte ječmen a chmel!

Existují dva hlavní směry. Buďto se pěstuje venku, nebo se pěstuje doma. Oba tyto přístupy lze samozřejmě kombinovat. Někteří předpěstují doma a dopěstují venku. Naprostá většina pěstitelů alespoň doma klíčí.

Domácí pěstování

Má velkou výhodu. Rostlinky jsou pod neustálou kontrolou. Pěstitel je s nimi v kontaktu prakticky denně. Může reagovat na jakékoliv změny. Naučí se porozumět požadavkům rostlinek.
Nevýhod je také dost. Při pěstování doma, je třeba rostlinkám zařídit umělé osvětlení a to žere elektřinu a elektřina zase žere peníze. Dalším nebezpečím je, že pokud k vám vtrhne policie (pochopitelně musí mít povolení k domovní prohlídce), težko budete tvrdit, že vám tu skříň plnou rostlinek, zapojenou do elektrické zásuvky někdo podstrčil.

Pro pěstování marihuany jsou důležité tyto tři složky.
Světlo
Půda
Oxid uhličitý
To platí pro pěstování čehokoliv. Rostliny fungují jako chemické továrny. Pomocí světla přeměňují oxid uhličitý na kyslík a získaný uhlík využivají na svůj růst. Ke svému růstu dále potřebují tři důležité prvky, které získávají z půdy:
N - Dusík
P - Fosfor
K - Draslík
Toto jsou zároveň tři nejdůležitější složky všech běžných hnojiv. Obsah těchto prvků ve hnojivu se udává většinou v procentech. Například mi tu zrovna na stole stojí lahvička hnojiva jménem Harmavit Speciál. Obsahuje 10% Dusíku, 9.5% Fosforu a 10.5% Draslíku. Takovéto hnojivo budu označovat 10-9.5-10.5, nemá smysl to označovat takto přesně bude stačit 10-10-10. Existují dokonce i 20-20-20. To jsou velmi silná hnojiva. Živiny zpočátku dodá kvalitní půda. Při pěstování doma se vyčerpá a je třeba později dodat hnojivo. Projděme si postupně ony tři hlavní činitele.

Světlo
Nedá se svítit, musí se svítit. Otázka zní: Čím a kolik?
Ve volbě svítidla, kterým bude pěstitel osvětlovat svůj domácí pozemek existují v podstatě tři možnosti: Žárovky, Zářivky, Výbojky.
Žárovky jsou nejméně efektivním zdrojem světla. Většina energie, kterou spotřebují se v nich promění na teplo. Výhodou je, že jsou levné. Barva jejich světla je načervenalá. Vyzařují především v červené oblasti. Chybí jim modrá složka světla.
Zářivky jsou efektivním zdrojem. Většina příkonu je vyzářena ve formě světla. Všichni známe klasické zářivkové trubice. K těm je třeba další "bižuterie" (startér, tlumivka, kondenzátor), která celé zařízení prodraží. Zářivkové trubice se vyrábějí v různých délkách a výkonech. Důležitá je barva jejich světla. K dostání jsou dvě základní provedení. Cool White, neboli studená bílá. Takováto zářivka vyzařuje světlo namodralé, má tedy většinu vyzářeného světla v modré oblasti světelného spektra. Druhým provedením je Warm White, což je teplá bílá. Světlo je načervenalé a výkon je tedy soustředěn do červené oblasti spektra. Pro pěstování je vhodné obě barvy světla kombinovat, aby bylo světelné spektrum vyrovnané. V BauMaxu jsem viděl i speciální zářivky GroLux určené přímo pro pěstování rostlin. Je to zářivka s vyváženým světelným spektrem. Ovšem cena okolo 400 Kč ji činí nepoužitelnou.
Červená část světla prý podporuje růst stonku (kytka roste do výšky), modrá část spektra podporuje růst listů (růst do šířky).
Kromě klasických trubic jsou dnes velmi rozšířené tzv. úsporné, kompaktní zářivky. Jsou to vlastně zářivky, které se šroubují přímo do žárovkových objímek. Ve svém těle mají přimo zabudován elektronický startér. Opět s cenou kolem 400 Kč, nejsou při pěstování příliš používány. Výhodou by měla být jejich větší životnost oproti zářivkám s klasickým strtérem a tlumivkou.
S jejich úsporností je to následovně. Jsou úspornější než žárovky. Kompaktní zářivka o příkonu kolem 20W, se svým světelným výkonem vyrovná 100W žárovce. Spotřebovává tedy pětkrát méně energie. Totéž ovšem platí i o zářivkových trubicích. Tedy trubice versus kompaktní "úsporné" zářivky vychází fifty : fifty. Většinou se používá pro každou rostlinu jedna zářivka metr dvacet dlouhá.

Výbojky Jsou v reflektorech na stadiónech, jsou ve veřejném osvětlení. Podle toho, kterým plynem je výbojka naplněna, vydává příslušně zabarvené světlo. Často se výbojky kradou ze sloupů veřejného osvětlení. Zaprvé je to vandalismus a poškozuje to veřejné mínění o nás "feťácích" a za druhé, sodíkové výbojky, které se používaji při veřejném osvětlení mají výrazně oranžovou barvu, jsou navrženy tak, aby jejich světlo dobře pronikalo mlhou a deštěm. Mají výrazný nedostatek vlnových délek z modré části světla.

Halogenové lampy to jsou taková ta světla, která se automaticky rozsvítí, když se v noci motáte okolo nějaké vily. Za cenu kolem 500 Kč lze koupit halogenku o výkonu půl kilowattu zabudovanou do reflektoru. Podívejte se v BauHausu, Baumaxu, nebo někde, kde prodávají osvětlovací techniku. Halogenky jsou levné a výkoné, proto se používají nejčastěji.

Ceny světelných zdrojů ze dne 9.3.1998
Svítídlo Cena Svítidla Měsíční účet za elektřinu
Zářivková trubice Philips 58W, 150cm 59,- 64,-
Zářivková trubice Sylvania 36W, 120cm 77,- 39,-
Halogenový zářič Philips 500W 169,- 540,-
Reflektor včetně halogenového zářiče 500W 299,- 540,-
Úsporná kompaktní zářivka Osram 23W 398,- 25,-
Halogenový zářič Osram 1000W 415,- 1080,-
Zářivková trubice Sylvania GroLux 36W, 120cm 459,- 39,-
Reflektor včetně halogenového zářiče 1000W 1009,- 1080,-


Jak je z tabulky patrné, čím více světla, tím více zaplatíte za elektřinu. Platí, že měsíční účet za elektřinu je roven příkonu zařízení ve wattech krát 1.08. Je důležité zvolit svítidlo s dobrou účinností. Například žárovka o příkonu 100W, přemění na světlo pouze něco okolo 20W. Za celoměsíční provoz takové žárovky zaplatíte 108 Kč, ale prosvítíte vlastně pouze osmnáct pade. Zbytek, tedy více jak 80 Kč se přemění na teplo. V tomto ohledu jsou mnohem lepší zářivky, kde se mění na světlo téměř všechna dodaná energie. Jak je tomu s halogenkami, to nevím.

Důležité je, aby světlo, které rostliny přijímají, mělo co nejvyrovnanější barevné spektrum. Rostliny se totiž podle barvy světla orientují, co je zrovna za roční období. Bude-li na ně dopadat především červené světlo, budou si myslet, že už je podzim a předčasně vykvetou.
Jelikož jsou rostliny zelené, znamená to, že zelené světlo nepohlcují a odrážejí jej. Budete-li svítí na kytku zeleným světlem, bude si myslet, že je tma. Květiny prostě zelené světlo nevidí.

Důležitým faktorem je délka umělé noci a dne. Je tu druhý činitel určující virtuální roční období. Pokud žijí rostliny venku. Začíná jejich vegetační období v květnu. Semínka začnou klíčit, pak následuje období růstu a na podzim přichází třetí, poslední období, kterým je doba květa a plození. Konopí je jednoletá bylina. Na konci roku zemře a musí proto vytvořit dostatek semen, které zajistí nový život v příštím roce. Aby rostlina poznala, že se blíží studené období roku a že je tedy třeba začít kvést, aby stihla vytvořit semena dříve, než přijdou první mrazy, orientuje se podle světla. Jedním z faktorů je barva světla, druhým faktorem je délka noci. Na konci roku se noc prodlužuje. Bude-li délka noci alespoň 12 hodin, rostliny vykvetou. Existují pěstitelé, kteří pěstují jednu rostlinu už třeba tři roky. Osvětlují ji tak, aby nikdy nezůstala vic jak deset hodin po tmě a kytka roste a roste.

Půda
Ke kořenům konopí by měl mít přístup vzduch. Používá se tedy zemina vzdušná, pórovitá. Pokud z takové půdy uděláte kuličku, měla by se po zmáčknutí zase lehce rozpadnout. Hlína se sterilizuje v troubě, nebo mikrovlnce. Zahřívá se na 200 stupňů po dobu 30-40 minut. To zneškodní veškerý život v půdě, takže by z ní nemělo růst nic, co tam nebylo zasazeno. Při takovéto domácí sterilizaci to dost smrdí.
pH půdy by mělo být zhruba neutrální (okolo 7).

Pro zvýšení pH se používá mletý vápenec, nebo vápno. Míchají se do půdy.

Hnojiva
Většina hnojiv má tu nepříjemnou vlastnost, že postupně zvyšují kyselost půdy. Nemá cenu hnojit dříve než za tři týdny po přesazení rostlin. Dávky hnojiva je třeba zvyšovat postupně. Lze hnojit i postřikem listů, ale ne dříve než po 1.5 měsíci. Oxid uhličitý
CO2 je látkou, kterou rostlina dýchá. Získává z ní látky důležité pro svůj růst. Určitě znáte ze školy fotosyntézu. Fotochemickou reakci, kde jako katalyzátor působí chrolofyl.
6CO2 + 12H2O = C6H12O6 + 6H2O + 6O2
Z oxidu uhličitého a vody rostliny vyrobí cukr, vodu a kyslík. Jestliže rostlina nemá dostatek CO2, roste pomalu. Při pěstování ve skříni je tedy nutná dobrá ventilace. Dokonce někteří používají CO2 přímo z tlakových lahví. Takto dopované rostliny rostou velmi rychle. Fotosyntéza ovšem vyžaduje světlo, takže zvýšením přívodu CO2 se musí zvýšit i osvětlení a dalším vstupním prvkem je voda. Hodně vody, hodně světla a hodně CO2 vedou k rychlému růstu. Duležité je odávat všechny tyto tři složky. Zvýšením pouze přívodu CO2 se nic nezíská.

Popíšu zde pěstování ve skříni. Pěstitel si pořídí obyčejnou dřevěnou skříň, případně ji vyrobí, vůbec nemusí být dřevěná. Jde o to, aby v ní byla tma, když jí zavřou a aby z ní neutíkalo světlo, když se v ní svítí. Skříň se upraví tak, aby měla nepromokavé dno. Například igelit. Vnitřní stěny se natřou na bílo, případně polepí alobalem. V americe používají Mylar. Tkanivo navržené pro NASA, které velmi dobře odráží světlo. Pravidlo zní, ANI FOTON NA ZMAR. Do skříně se dá police. Skříň se tak rozdělí na dvě části. V horní, menší části klíčí semínka. V dolní části rostou rostliny. Lze samozřejmě dělit i více. Pak se v jedné části klíčí. Tam je světlo zapnuto non-stop, v další části rostliny rostou, zde se světlo vypíná třeba na 6 hodin. Ve třetí části rostliny kvetou a tady má noc hodin 12. V takových uspořádáních bývá důležitá světelná izolace všech částí. Bude-li do části kde se kvete v noci prosvítat světlo z části, kde se klíčí, bude to narušovat umělou noc a rostliny nevykvetou. Do každé části se instaluje příslušné osvětlení. Do klíčírny dvě zářivky. Do části určené pro růst výbojka a do části pro kvetení třeba výbojka a zářivky. Do klíčírny se pořídí velká miska s pískem, ve které budou klíčit semínka, případně klíčit řízky (ano jde to a má to spoustu výhod). Do růstové police třeba pět květináčů alespoň 10x10 cm. Dospodu, kde se bude kvést, příjdou květináče větší, tak velké, aby se jich tam vešlo akorát pět. Ke světlům se pořídí spínací hodiny. Jedny do růstové části a jedny do kvetoucí. Ty budou zajišťovat střídání dne a noci. Jelikož rostliny potřebují CO2, musí jim ho pěstitelé dodávat. Do stěny skříně se vyrobí díry a instalují se ventilátory. Světla se umísťují tak, aby je bylo možné výškově nastavovat. Během růstu rostlin je třeba je stále posouvat výš a výš. Řeší se to například zavěšením reflektorů na řetízky, které se zavěšují na háčky. V praxi se to samozřejmě různě šidí. Mě třeba zrovna teď stojí čtyři květináče na okně. Bez přisvětlování, bez skříně a ventilátorů. Ovšem, to co z nich roste, to jsou chudinky.
Semínka určují kvalitu výsledné rostliny. Nemůžete získat více, než je uloženo v semínku.
Semínka jsou světle až tmavě hnědá. Za dobré znamení bývá považováno, když jsou tmavě žíhaná. Délka asi 5 mm. Nelze je příliš dlouho skladovat. Myslím, že semínka starší než dva roky už vyklíčí asi těžko.
Do truhlíku se sterilním pískem, což je písek z pískoviště pečený v troubě při 200 stupních 40 minut, se vloží semínka. Spičatější špičkou vzhůru, do hloubky asi 2 cm. Písek se udržuje stále mokrý. Buďto se zalévá ze spodu, vzlínáním vody z misky, nebo rozprašovačem. Klasické zalévání z konvičky by písek odplavilo. Truhlík se umístí těsně pod dvě zářivky, které svítí non-stop. Ty dodají teplo a po vykouknutí klíčků z půdy i světlo. V truhlíku se semínka ponechají do doby, než z nich vyrostou první lístky.
Klíčení ve vatě není příliš vhodné. Jemné kořínky se do vaty zapletou a při přesazování se polámou.
Obecná zásada praví, přesazovat co nejméně. Ideální je pěstovat semínka rovnou ve velkém květináči, ve kterém nakonec bude rostlina i kvést. To ovšem vyžaduje jiné uspořádání skříně.

Po rozvinutí prvních lístků, jsou to tzv. děložní lístky, mají hladké okraje bez zoubků, se sazeničky přesadí do větších květináčů. Nastává doba růstu. Rostlinkám se svítí výbojkou, nebo kombinací různých světelných zdrojů. Světlo se umísťuje co nejblíže rostlinám. Je-li světlo daleko, začnou se za ním rostlinky natahovat. Vyrostou pak dlouhé a tenké, lámou se a ohýbají. Totéž se děje, je-li světla málo. Někteří pěstitelé v teto fázi svítí stále non-stop, jiní volí raději střídání světla a tmy v poměru 18 hodin světla a 6 hodin tmy. Rostlinky zde mohou růst libovolně dlouho. Až mají velikost, kterou pěstitel považuje za dostatečnou, začne je zahradník nutit ke kvetení.

Změní se světelný režim na dvanáctihodinovou noc. Po několika dnech se růst zastaví a začnou se objevovat květy. Přichází chvíle rozhodnout co se provede ze samci. Nechá-li pěstitel samce normálně vykvést, dojde k opylení samic, vzniknou semínka. Chce-li pěstitel sadbu na další rok, zvolí tento postup. Nevýhodou je, že získaný materiál ma nižší obsah THC, tedy je méně silnější. Jestliže jde hlavně o psychotropní účinky, odstraní se samčí rostliny hned jakmile je možné je rozpoznat. K opylení nedojde, samičí rostliny vykvetou a neplýtvají drahoceným THC na tvorbu semen.

Zde je ukázka, jak se liší samci od samic. Male je samec, Female je samice.

Konopí je rostlina hermafrodit. Není dopředu jasné jakého pohlaví daná rostlina bude. Teprve během růstu se kytka "rozhodne" čím bude. Nelze to nijak ošidit. Je nutno rostliny přinutit ke květu a pak podle tvaru květů určit o jaké pohlaví jde. Existuje několik fint, jak na přírodu vyzrát. Většina pěstitelů nechce zbytečně pěstovat samce. Mají nízký obsah THC a je to tedy zbytečně investované úsilí. Ideálem je pěstovat rovnou pouze samice.

tohle se mi moc nepozdava. Kazda rostl. ma 20 chromozomu ve svy DNA. Z toho jsou 2 chromozomy (par) pohlavni. Samec ma phl.chromozomy XY a samicka XX. V pylu nebo vajicku u blizny je uz ovsem jen 10 chromozomu a jen jeden pohlavni. - z toho vyplyva, ze k tvorbe seminka - nove rostliny se musi sloucit 10 chromozomu od samce i samice aby vznikly pary nutne pro existenci DNA. Takze pri opyleni se bud spoji pohlavni chromozomy X a X a bude to holka, nebo Y a X a bude to kluk. Tohle je optimalni prubeh. Cannabis ma ale dost sklony k hybridizaci sve DNA, konkretne pohlavniho paru. Takze casto dela blbinky (vlivem kvality prostredi) a vytvori si triploidni strukturu a ma pohlavni chromozomy XXY coz se projevi jako hermafrodit.

Ale nesouhlasim s tim, ze konopi je hermafrodit - tedy jednodoma rostlina. Konopi je dvoudoma rostlina. Hermafroditni kytka je v podstate mutant.
Kief

Hlavní metodou jak, toho docílit je klonování. Odříznutím listu a jeho zakořeněním získá zahradník geneticky identického jedince, který má stejné pohlaví jako rodič. Není pak potřeba semen. Někteří pěstitelé takto rozmnožují jedinou původní rostlinu již 30 let, bez zjistitelné genetické degenerace. Navíc kvalita marihuany získané z takovéto rostliny je stále stejná. Každý si tak může množit ten model, který mu svou kvalitou vyhovuje.

Další fintou je zrychlené zjištění pohlaví. Dolní část rostliny v místě, kde z ní vyrůstají listy se zakryje papírem, tak aby byla ve tmě. Tato část začne kvést. Kontrolou květů lze zjistit pohlaví. Je-li to samec, odstraní se. Je-li to samice, papír se odstraní a rostlina dále roste.

Prořezávání je metoda jak získat na jedné rostlině více palic. Palice je vlastně vrcholek rostliny s květy. Jestliže během růstu odřežete vrcholek rostliny těsně nad místem, kde vyrůstají ze stonku listy, vyrazí z tohoto místa dvě větve a na konci každé bude nová palice. Tyto řezy můžete opakovat. Počty palic rostou geometrickou řadou.

Poslední fází je pak sklizeň. Zde je nejdůležitější otázkou KDY. Cílem je sklidit rostlinu ve chvíli, kdy je obsah účinných látek nejvyšší. Toho lze dosáhnout jen dlouholetým pozorováním a zkušeností. Obecné pravidlo praví, že se sklízí v době, kdy začnou červenat a hnědnout vlákna rostoucí z květů.

Na závěr malá časová tabulka pro pěstování venku. Údaje se liší podle počasí i podle odrůdy, která se pěstuje. Některé odrůdy jsou rychlejší, některé pomalejší apod.
střed dubna příprava políčka
začátek května setí
střed května pletí
srpen až září kvetení
září až říjen sklizeň
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jaa jaa | E-mail | 4. října 2007 v 16:11 | Reagovat

hele můžu na kytky svítit infračervenou lampou??? Taková ta co se s ni lečí záněty a tak....

2 budweiser_cze budweiser_cze | Web | 4. října 2007 v 22:21 | Reagovat

Myslim ze by ti kytka bud nerostla a nebo by zacla hned kvest. Ale pochybuju ze infra ma vliv na fotosyntezu, jsou to vlastne jen tepelny vlny.

3 xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx | 13. října 2007 v 8:21 | Reagovat

prober se infra lampou,svit si na jednom miste infra lampou a na druhym sodikem.schvalne ktera asi poroste lip?navic klonovat z listu to snad nemyslej vazne??? to by me zajimalo komu se to povedlo strasne rad bych to chtel videt za deset let praxe sem nevidel klonovat list !!j a stim nesouhlasem k tomu hermíku jakej je rozdil mazi hermafroditem a mutantem??

4 xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx | 13. října 2007 v 8:38 | Reagovat

j ktem uspornejm zarivkam a halogenu jestli do toho pudete,necekejte z toho nejaky vysledky,je znamo ze z uspory sou uspory tak ze vam vyroste centimetr kyticky a pak chcipne pro nedostatek fotosintezi protoze uspora sporí i se svetlem a pchybuju ze halogen je na tom líp

osobne doporucuju ZÁSADNĚ SODÍKOVÉ VÝBOJKY to je tuty jistota

nejsou tak extra drahy a hlavne se to vratí nejlip od 250W do 4kytiček 400W 15 ks oor 600W na 30ks a VĚTRAK o kterym tu neni ani zminka ventilatory ze stran sou dobry ale big větrák je lepší!!kdo do toho pude časem na to prijde kazdopadne se z nekym poradte nejlip s profikem!!!DOPORUČENÍ serte na teorii drzte se praxe tak hlavně ne zadny usporny zařiky infra lampy halodeny a jini teletitny---SODÍK--

5 Maro89 Maro89 | 31. října 2007 v 15:36 | Reagovat

Zadrec lidi!Chtel sem se zeptat jestli je velky rozdil ve vyvoji rostlinky jestli na ni budu svitit klasickym svetlem(normalni zarovkou).A za jak dlouho po zaseti mam na ni svitit?A pak jak vyroste mam na ni rosprasovacem rozprasovat vodu?...A doufam ze nebude vadit kdyz pudu pouziju ze zahradky.

Predem dekuju za odpovedi!

6 matus matus | 2. ledna 2008 v 16:47 | Reagovat

no, ak chces pestovat pod lapou, tak zalezi na tom, ci ju chces mat pod tym svetlom stale alebo nie, tj ci chces na nu svietit neustale alebo jej chces vytvorit cyklus ( den a noc),

a ohladom svetla, no obycajnou ziarovkou /zarovkou nespravis poriadne nic, zozen si nejaku poriadnu, aspon tych 800w a bude.

Dalej k polievaniu, polievaj ju klasicky a nie postrekom, zbytocne

a poda, no zo zahradky tam mozes mat aj rozne ine rastliny, co si nezasadil, takze...

7 lama lama | 22. ledna 2008 v 20:50 | Reagovat

http://naturalsystems.cz/forum/

8 Hanes Hanes | E-mail | 25. února 2008 v 9:49 | Reagovat

Cuzzz... chci pestovat ve skleniku, ale nevim jak zacit ... mam si to dat nejprve do kvetinace a pak presadit do skleniku nebo rovnou?? Za odpoved sem nebo na mail predem dekuju ...

9 Můj Můj | Web | 26. února 2008 v 23:27 | Reagovat

Na mým webu je to lepší !!!!

10 Elizabeth Elizabeth | E-mail | 12. března 2008 v 14:39 | Reagovat

Čus, hele nechceš zjistit jak postupovat s pěstováním když mam v ruce semínka? Zkoušela sem všechno už asi 5měsícu a furt mi nic nevyrostlo, ani trochu, svetlo jde na to NEUSTALE--- a je to z kvalitní travky... Tak kdyztak please porad jo?

11 prodáááááám prodáááááám | Web | 20. března 2008 v 12:56 | Reagovat

Kdo by měl zájem asi o 0.5 kg ať jde na můj web.Cena domluvou

12 a a | 8. května 2008 v 9:59 | Reagovat

mas tady jen sračky...skopirovany z jinejch blogu ty pičo

13 ? ? | E-mail | 9. května 2008 v 11:23 | Reagovat

pls jak se ma klicit ganja????mamm ty seminka dat do vaty nebo hnet kvetinace???pls napis na email

14 Izzy Izzy | 21. května 2008 v 22:25 | Reagovat

cus..hele to svetlo ma dodavat hlavne teplo nebo svetlo

15 ? ? | Web | 24. května 2008 v 0:43 | Reagovat

--mrknete se na muj vem o marihuane www.grower.blog.cz ----

16 gajdy gajdy | 25. června 2008 v 1:31 | Reagovat

na tej halogenke si sprav volske oko. ty si marcu nepestoval ani vo sne. tak ma neser.

17 jonny jonny | 26. června 2008 v 12:03 | Reagovat

hele nechcete koupit marušku??? bud rostlinu nebo pytel

18 paja77 paja77 | E-mail | 2. července 2008 v 23:07 | Reagovat

hoj, mam asi 400g lonskyho venkace-sklenikace, chci se toho zbavit. Kdo mate zajem ozvete se na paja77@email.cz , na cene se urcite domluvime

19 kuplpd kuplpd | E-mail | Web | 27. května 2009 v 21:49 | Reagovat

4Tb7Y8  <a href="http://zobwavilqkih.com/">zobwavilqkih</a>, [url=http://ehacbvjycvdo.com/]ehacbvjycvdo[/url], [link=http://bkdaubgdbyay.com/]bkdaubgdbyay[/link], http://sficomimrfsm.com/

20 saien saien | E-mail | 19. července 2009 v 17:02 | Reagovat

[17]: ahoj.určitě bych koupila.za kolik je pytel???

21 saien saien | E-mail | 19. července 2009 v 17:04 | Reagovat

ahoj.ráda bych si něco vzala.za kolik je pytel?a rost???linka.diky saien

22 ganja man ganja man | 27. července 2009 v 23:01 | Reagovat

[19]: :D prodavat přes net omg prodavej aspon tak nějaky ty skunky

23 cvachta cvachta | E-mail | 3. září 2009 v 12:20 | Reagovat

Kurvy tomu nerozumi kdyby kazdy hulil tak nejsou valky ale same vterky:D

24 cvachta cvachta | 3. září 2009 v 12:21 | Reagovat

chce nekdoo salvium divotvorum?

25 saien saien | E-mail | 10. září 2009 v 11:07 | Reagovat

[17]:ahojte.
tak domluvím se s někým na to hulčo???jsem vážným zájemcem,nejlépe o venkovku.díky za tip.

26 rastaman rastaman | 19. října 2009 v 22:12 | Reagovat

uz se tesim jak v breznu zaseju necham rust a budu hulit :)

27 rastaman rastaman | 19. října 2009 v 22:14 | Reagovat

huleniiiiiiii

28 rencha rencha | 27. října 2009 v 22:02 | Reagovat

Pěkně zkopírováno, si fakt šikovnej :)

29 Ja Ja | 17. ledna 2010 v 21:02 | Reagovat

Mozem infralampou aspon zohrievat podu, ked este je len semiacko aby poda bola teplejsia?

30 Ja Ja | 17. ledna 2010 v 21:03 | Reagovat

<b>Mozem infralampou aspon zohrievat podu, ked este je len semiacko aby poda bola teplejsia?</b>

31 hulič:D hulič:D | 15. února 2010 v 21:03 | Reagovat

čau borci nemate nekdo nejaký semena jestli jo tak pište na icq:376102089

32 fildak fildak | E-mail | 22. března 2010 v 13:41 | Reagovat

čauky pokud chcete nějaka dobra semena tak nevahejte a napište mam kvalitu na icq 370868054

33 Věra Věra | E-mail | 31. května 2010 v 19:55 | Reagovat

Dobry den,Chtěla bych na zkoušku vypěstovat asi 3 rostlinky konopí na zahradce......jen jako lek možna nekdy použít....
Muže mi někdo poradit kde sehnat semínko-stačí mi asi 5 semínek...
Děkuji.

34 Věra Věra | E-mail | 31. května 2010 v 20:02 | Reagovat

Nevim,jestli čislo370868054  je číslo telefonu?,napsala bych raději email....[32]:

[32]:

[32]:

35 pelo pelo | 23. října 2010 v 1:14 | Reagovat

no neplacnu ja ti ji debile?

36 davidek davidek | 9. dubna 2011 v 14:13 | Reagovat

Objevil jsem idealni sklenik, presne pro diskutovany ucel. :) SKlenik na balkonek ke stene ;)
http://www.btgreen.cz/parniky-male-skleniky/20-sklenik-ke-stene-btg643.html

37 JakubS JakubS | 4. prosince 2017 v 16:36 | Reagovat

Pokud chcete zacit sami pestovat, doporucuji obchod https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/ - se vsim me ochotne poradili a prodiskutovali a kdyz si nevim rady, napisi a opet poradi. Doporucuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.